Stredná odborná škola v Starej Turnej sa stala centrom odborného vzdelávania

03.01.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: M.Podmaník

Na snímke študenti Strednej odbornej školy v Starej Turej v laboratóriu automatizácie riadenia, 11. februára 2014. FOTO TASR - Radovan Stoklasa.

Stará Turá 3. januára (TASR) – Stredná odborná škola (SOŠ) v Starej Turej sa stala Centrom odborného vzdelávania a prípravy (COVP) pre informačné a komunikačné technológie. Oprávnenie jej vydala v decembri Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ). Informoval o tom Matej Plánek z komunikačného oddelenia Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Oprávnenie používať označenie COVP je podľa riaditeľa školy Milana Ďurošku uznaním vysokej kvality školy a ocenením práce všetkých jej zamestnancov. Odborné učebne, laboratóriá a dielne zamerané na informačné a komunikačné technológie bude škola využívať nielen na výučbu vlastných žiakov, ale aj na školenia a rekvalifikácie odbornej i laickej verejnosti.

"Aj v spolupráci s firmami a inými organizáciami máme akreditované, respektíve môžeme poskytovať viacero kurzov zameraných nielen na informačné a komunikačné technológie, ale aj aplikačnú oblasť, ako moderná elektrotechnika, automatizácia, robotika, inteligentné systémy a podobne," doplnil Ďuroška.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. - 28. septembra - Dni Ukrajiny v Košiciach

mestský park

21. – 24. septembra - Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!

Čičmany, kaštieľ

22. – 24. septembra - Vinobranie Pezinok

Tradičné oberačkové slávnosti s kultúrnym programom