Chodník k vodopádu Bystrô doplnili o oddychové miesta a ferratovú cestu

21.11.2022 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Poliak

Hriňová 20. novembra (TASR) - Mesto Hriňová zrealizovalo od začiatku jesene 2022 rekonštrukciu turistického chodníka, vedúceho k známej podpolianskej atrakcii – národnej prírodnej pamiatke vodopád Bystrô. S finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vo výške 35.240 eur doplnilo oddychové miesta a vybudovalo tiež via-ferratovú cestu.

"Cieľom bolo zlepšenie stavu okolia vodopádu, zvýšenie návštevnosti a celkovej podpory rozvoja cestovného ruchu v Banskobystrickom kraji," informuje mesto na svojej stránke.

Zhotoviteľom diela vrátane projektového zámeru a technickej správy je Pavol Rajčan. Práce na rekonštrukcii turistického chodníka vykonávali zamestnanci mesta Hriňová v spolupráci s CHKO Poľana a dobrovoľníkmi.         

"Projekt prispel k zatraktívneniu tohto turisticky navštevovaného miesta a vytvoreniu bezpečnej turistickej výstupovej trasy na samotnú Poľanu. Realizácia projektu má potenciál pozitívne prispieť k rozvoju cestovného ruchu v regióne Podpoľania," dodáva mesto Hriňová.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany