Leto na Bojnickom zámku ukončia interaktívne večerné prehliadky

25.08.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Na snímke expozície Bojnického zámku. Archív TASR.

Bojnice 25. augusta (TASR) - Letnú ponuku podujatí na Bojnickom zámku ukončia interaktívne večerné prehliadky so strašením a rešpektom k histórii pod názvom V spleti dávnych ciest. Návštevníci ich budú môcť absolvovať v piatok (26. 8.) a v sobotu (27. 8.). Informovala o tom PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice Petra Gordíková.

"Ľudské osudy sa odpradávna prepletajú ako brečtan na múre hradu. Na prvý pohľad spolu tvoria večne zelený a silný porast. Keď však nazriete do jeho útrob, uzriete nevídané tajomstvá cudzopasiace na sebe navzájom, silné i slabé výhonky či mŕtve konáre naveky zahryznuté do živých," povedal k večerným prehliadkam ich režisér Vojtech Bartko. Interaktívna večerná prehliadka zámku V spleti dávnych ciest je predstavením s možnosťou voľby.

"Diváci sa musia rozhodnúť, po ktorej z ciest sa vyberú. Na výber sú dve trasy vedúce k spoločnému záveru. Príbeh plný vzrušenia a nečakaných zvratov zaiste poteší všetkých milovníkov tajomna," dodala Gordíková. Prehliadky sa začnú o 19.00 h, vstupy naplánovalo múzeum v 15-minútových intervaloch až do 23.00 h. Dĺžka inscenovanej prehliadky je približne 60 minút.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

30.september - Deň Paľa Bielika

Prvý ročník spomienkového podujatia v Kynceľovej

1.október - Bitka o Bratislavu 2022 - Prešporok 1620

Rekonštrukcia bitky o Bratislavu, Sad Janka Kráľa

2. október - Dni európskeho kultúrneho dedičstva

Skalica, Námestie slobody