Mesto Senica a MAS Záhorie pripravujú cyklotrasu z mesta až po Šaštín-Stráže

14.07.2022 | Trnavský kraj | Autor: V.Miček

Na snímke  bazilika v Šaštíne. Archív TASR.

Senica 14. júla (TASR) - Mesto Senica ako člen Miestnej akčnej skupiny (MAS) Záhorie pripravuje spolu s ďalšími členmi projekt na cyklotrasu, ktorá by mala spojiť Senicu a Šaštín-Stráže. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová. Cyklotrasa v dĺžke 14,67 kilometra by mala viesť pozdĺž toku rieky Myjava od senického letiska a napojiť by sa mala na existujúcu cyklotrasu pred Bazilikou Sedembolestnej Panny Márie.

"Súčasťou navrhovanej cyklotrasy je aj odbočka do obce Dojč v dĺžke 1,23 kilometra. V rámci realizácie by mali byť postavené aj dve lávky ponad rieku Myjava a odpočívadlo umiestnené v blízkosti baziliky," uviedla Moravcová. MAS Záhorie pripravilo projektovú dokumentáciu pre územné konanie, ktoré momentálne prebieha.

"O krok ďalej je úsek dlhý päť kilometrov od senického letiska po odbočku na obec Dojč, na ktorý mesto už spracováva projektovú dokumentáciu na stavebné konanie. Táto časť cyklotrasy by mala byť projektovo hotová už v auguste tohto roka," doplnila hovorkyňa mesta. Zámerom samosprávy je uchádzať sa na výstavbu tejto časti cyklotrasy o finančné prostriedky z plánu obnovy a odolnosti, ktorý je zameraný na výstavbu, stavebné úpravy alebo rekonštrukciu cyklistickej infraštruktúry. Financovanie z plánu obnovy je vo výške 100 percent.

"Verím, že budeme s projektom úspešní, keďže mesto ako najväčší člen MAS Záhorie je oprávneným žiadateľom v rámci výzvy z plánu obnovy. Radi by sme cyklotrasu v budúcnosti potiahli až po rieku Moravu, kde by sa napojila na Moravskú cyklomagistrálu. Prepojil by sa tak celý región a cyklisti by sa pohodlne dostali na Baťov kanál alebo dokonca Devín," informoval primátor Senice Martin Džačovský.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. - 13. august- Festival Hraného amatérskeho humoru - HAH 2022

32. ročník multižánrového festivalu. Dolná Strehová

13. august - Deň obce Kamenica

Kamenica, okres Sabinov

14. august - Ľanová nedeľa

Martin, Múzeum slovenskej dediny