V obci Muráň pribudla nová cyklonabíjačka i parkovisko pre turistov

14.07.2022 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto: Archív TASR.

Muráň 13. júla (TASR) – V obci Muráň v okrese Revúca pribudla nová cyklonabíjačka pre elektrické bicykle i parkovisko pre 15 áut, ktoré sa nachádza na začiatku turistických chodníkov smerujúcich k Muránskemu hradu a obľúbenej syslej lúke. TASR o tom informovala Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Gemer.

Nabíjačku elektrických bicyklov nájdu návštevníci v blízkosti námestia priamo vo dvore predajne Muránskych buchiet. Turisti tak počas čakania môžu ochutnať tradičnú pochúťku, ktorej výrobu v obci samospráva obnovila pred niekoľkými rokmi. Nad obecným úradom pribudlo i nové parkovisko s 15 parkovacími miestami. To využijú najmä ľudia smerujúci na Muránsky hrad či sysliu lúku. Nachádza sa totiž priamo na začiatku turistických trás vedúcich k týmto lokalitám.

"Minulý rok sa nám podarilo vybudovať ďalšiu odstavnú plochu v blízkosti vstupu na náučný chodník k Muránskemu hradu, kde je možné odparkovať desať automobilov. Nie je to veľa, ale postupne sa snažíme skvalitňovať služby pre návštevníkov našej obce a okolitej prírody," poznamenal starosta obce Roman Goldschmidt. V stredu v obci slávnostne pokrstili aj nového turistického sprievodcu najkrajšími trasami regiónu, ktorý sa okrem prírody pýši i gotickými kostolmi či baníckou históriou.

"Spolu s pracovníkmi národných parkov, ale aj miestnymi znalcami týchto lokalít, sme vytipovali tie najzaujímavejšie a aj touto publikáciou pozývame turistov, aby spoznávali prírodu nášho regiónu," priblížil výkonný riaditeľ OOCR Gemer Jaroslav Hric. Na rozvoji cyklistickej a turistickej infraštruktúry v obci Muráň spolupracovala samospráva s OOCR Gemer. Projekty finančne podporila aj Rozvojová agentúra Banskobystrického samosprávneho kraja.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny