Šaľa postupne rozširuje polopodzemné kontajnerové stojiská

14.07.2022 | Nitriansky kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto: Archív TASR.

Šaľa 13. júla (TASR) – V Šali pribudnú počas tohto leta tri nové polopodzemné kontajnerové stojiská na Kukučínovej ulici. Jedno stojisko pribudne vedľa budovy základnej umeleckej školy, ďalšie vedľa bytovky a tretie neďaleko kotolne. Vybavené budú aj bezpečnostným kamerovým systémom.

Podľa hovorkyne mesta Eriky Kollerovej plánuje radnica postupne prejsť na tento spôsob zberu odpadu v celom meste. V mestskej časti Šale vo Veči vzniklo 17 stojísk s polopodzemnými kontajnermi už v roku 2018. Vlani k nim pribudli ďalšie tri na Ulici P. J. Šafárika a Dolnej, v najbližších týždňoch sa začnú práce na Kukučínovej ulici. Keďže kapacita týchto kontajnerov je viac ako päťnásobok klasických 1100-litrových kontajnerov, zníži sa počet stojísk. Namiesto šiestich budú kontajnery na troch stojiskách.

"Veľkou výhodou polopodzemných kontajnerov je aj zber odpadov v podzemí, kde je teplota podstatne nižšia a zabraňuje sa tak tvorbe a šíreniu typického kontajnerového zápachu," skonštatovala Kollerová. Všetky stojiská s polopodzemnými kontajnermi sú už vybavené kamerami, ktoré monitoruje mestská polícia. Vďaka nim sa podarilo odhaliť niekoľko priestupkov pri nelegálnom nakladaní s odpadmi, upozornila Kollerová.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. - 13. august- Festival Hraného amatérskeho humoru - HAH 2022

32. ročník multižánrového festivalu. Dolná Strehová

13. august - Deň obce Kamenica

Kamenica, okres Sabinov

14. august - Ľanová nedeľa

Martin, Múzeum slovenskej dediny