Na Trenčianskom hrade "odhojdali" začiatok letnej turistickej sezóny

28.06.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Na snímke Trenčiansky hrad. Archív TASR.

Trenčín 27. júna (TASR) – Symbolickým "odhojdaním" na novej hojdačke pri Kasárni Trenčianskeho hradu odštartovala v pondelok letná turistická sezóna v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK). Informovala o tom výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región Eva Frývaldská.

"Tohtoročným hitom turistickej sezóny v TSK budú hojdačky. Vytipovali sme desať najkrajších v celom kraji. Pre deti a rodičov sme pripravili súťaž. Jej podstatou je nájsť všetkých desať hojdačiek, vyznačiť indície do mapky, tú poslať na KOCR a vyhrať môžu krásne ceny," priblížila Frývaldská. Ako dodala, tlačenú ilustrovanú mapku hojdačiek s príbehom a zaujímavými aktivitami súťažiaci nájdu vo vybraných kultúrno-informačných centrách, na úrade TSK alebo si ju môžu v elektronickej forme stiahnuť na web stránke www.trencinregion.sk a vytlačiť.

Hojdačky sú podľa nej umiestnené na atraktívnych miestach, sú medzi nimi aj unikátne – vo vode či na vrchole lyžiarskeho strediska. Podľa hovorkyne Trenčianskeho múzea v Trenčíne Kataríny Špačkovej na Trenčianskom hrade čaká počas letnej sezóny na návštevníkov množstvo podujatí. Výnimočnou udalosťou bude v strede júla privítanie repliky svätoštefanskej koruny na hrade, ale i Matúšove hradné slávnosti, muzikál Studňa lásky, podujatie Morava krásna zem a víkendové podujatia pre celé rodiny.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny