Novoznačenú cyklotrasu Grófka trail predstavia nočným podujatím

22.06.2022 | Prešovský kraj | Autor: J.Ďurašková

Ilustračné foto: Archív TASR.

Humenné 22. júna (TASR) – V prímestskej rekreačnej oblasti Hubková v Humennom vznikla nová cyklotrasa. Okruh dlhý 14,5 kilometra nazvaný Grófka trail predstavia verejnosti počas nadchádzajúceho víkendu (25. - 26. 6.) nočnými pretekmi. Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke.

Značenie cyklotrasy sa samospráve podarilo zrealizovať v rámci výzvy Nadačného fondu Slovenských elektrární v Nadácii Pontis. "V rámci projektu sa vyznačila 14,5 kilometra dlhá trasa, z toho 12,5 kilometra vedie po nespevnených lesných cestách a dva kilometre po spevnených cestách s asfaltovým povrchom," priblížilo mesto. Spoznať Grófka trail ponúka samospráva v spoločnosti sprievodcov.

Vzrušenie z nočných pretekov po zabezpečenej, vyčistenej a vyznačenej trase budú môcť cyklisti zažiť v sobotu 25. júna, začiatok podujatia mesto avizuje o 21.00 h. V rámci tohtoročných mestských športových dní pripravila samospráva cyklopodujatie aj pre deti a mládež. Preteky pre ne sa uskutočnia na Námestí slobody v nedeľu 26. júna so začiatkom o 13.00 h.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

2. júna - Župný trh vo Zvolene

Zvolen, Námestie SNP

3. júna - Huncútsky deň v skanzene

Svidník, skanzen SNM - Múzeum ukrajinskej kultúry

4. júna - Detský Slanický ostrov umenia

Dobrodružná výprava za umením a zábavou Slanická Osada