TSK udelil prestížne krajské ocenenia štyrom osobnostiam a dvom kolektívom

15.06.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Na snímke vľavo Stanislav Liška ukazuje deťom pletenie korbáča. FOTO TASR – Radovan Stoklasa.

Trenčín 15. júna (TASR) – Štyroch jednotlivcov a dva kolektívy ocenil Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) najvyššími krajskými oceneniami za minulý rok. TSK udelil ocenenia v Kasárni Trenčianskeho hradu piatykrát vo svojej histórii. Informovala o tom hovorkyňa TSK Lenka Kukučková. Cenu predsedu TSK za rok 2021 si prevzal folklorista, zberateľ, ochranca fauny a flóry Stanislav Liška za uchovávanie a archivovanie kultúrneho bohatstva pre mladšie generácie, dlhoročné vedenie Folklórnej skupiny Kubrá a publicistickú činnosť.

Za dlhoročnú bádateľskú činnosť a za angažovanosť pri rozvoji mesta Partizánske a jeho okolia si rovnakú cenu prevzal pedagóg, historik a spisovateľ Peter Múčka a Imrich Tatiersky, hudobník a multiinštrumentalista, za šírenie dobrého mena Trenčianskeho kraja doma i v zahraničí a za významný prínos v kultúrnej oblasti. Cenu TSK za rok 2021 za udržiavanie a šírenie tradičných remesiel a neúnavnú prácu v oblasti uchovávania kultúrneho dedičstva pre ďalšie generácie si odniesla čipkárka a autorka publikácií Ivana Marková. Medzi kolektívmi

Cenu predsedu TSK získal kolektív Základnej umeleckej školy Imra Weinera Kráľa v Považskej Bystrici, ktorý si ocenenie prevzal za výchovnú a umeleckú činnosť, spoluvytváranie kultúrno-spoločenského života a propagáciu dobrého mena kraja. Za nezištnú, obetavú a prínosnú prácu s mládežou a formovanie hodnotovo i osobnostne vyzretej spoločnosti v rámci Trenčianskeho kraja si ocenenie vyslúžila Kongregácia školských sestier de Notre Dame.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny