Z altánku v Parku Martina Kukučína sa stala letná čitáreň

13.06.2022 | Žilinský kraj | Autor: TASR

Na snímke návštevníci Leta v parku v Dolnom Kubíne vo štvrtok 12. augusta 2021. FOTO TASR - Miroslava Mlynárová.

Dolný Kubín 12. júna (TASR) – Drevený altánok v Parku Martina Kukučína v Dolnom Kubíne sa zmenil na sídlo letnej čitárne. Obyvatelia aj návštevníci mesta v ňom môžu stráviť voľné dni čítaním či listovaním v knihách. Ako priblížil Peter Jonák z občianskeho združenia Krajší Kubín, aktivitu organizujú už štvrtý rok.

Altánok stojí v blízkosti hlavného pešieho koridoru pre ľudí v meste. Voľný čas tu trávia najmä rodiny s deťmi, ktoré navštevujú susediacu páviu voliéru. Čitáreň je vybavená kreslami a knižnicou.

"Začali sme s tým v roku 2018 a v tejto tradícii chceme pokračovať. Dolnokubínčania, školy i deti môžu do čitárne darovať knižku s venovaním, je to pekné gesto. Alebo si môžu len tak prísť niečo prečítať. Máme tu do sto rôznych kníh, každá z nich je pre nás vzácna," priblížil Jonák.

Doplnil, že pôvodným zámerom vzniku čitárne bolo prilákať Dolnokubínčanov do parku, kde môžu spoločne stráviť voľný čas. Letná čitáreň je spojená s podujatím Leto v parku, ktoré sa začína na konci školského roka a trvá do konca leta. Ide o zážitkový program plný aktivít pre rodiny s deťmi i verejnosť, ktorý pripravujú každú prázdninovú stredu v Parku Martina Kukučína.

Podľa Jonáka podujatie Leto v parku nadväzuje na projekt letnej čitárne, ktorý chceli spestriť, rozšíriť a obohatiť. Pri príprave podujatia spolupracuje občianske združenie s mestom. To tohtoročné sa uskutoční aj na Hviezdoslavovom námestí.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

6. – 8. októbra - Biela noc

Košice

7. októbra - Otvorenie nového náučného chodníka v oblasti Brezovských Karpát

Prašník, Pustá Ves

8. októbra - Bardejovská burza starožitností a kuriozít 2023

Radničné námestie Bardejov