V priestoroch zámku v Holíči predstavia novú známku

09.06.2022 | Trnavský kraj | Autor: V.Miček

Na snímke zámok v Holíči. Archív TASR.

Holíč 9. júna (TASR) – Vernisáž spojená s inauguráciou poštovej známky s názvom Kaštieľ Márie Terézie v Holíči otvorí 10. júna výstavu Talent v poštovej známke v priestoroch ľavého depozitu Holíčskeho zámku. Autorom výstavy je Martin Činovský. TASR o tom informoval hovorca mesta Jaroslav Čársky.

V rámci vernisáže bude predstavená aj poštová známka v hodnote 2,40 eura, na ktorej je zobrazená podobizeň Holíčskeho zámku. "Realizáciu známky pre Slovenskú poštu zabezpečovala Poštová filatelistická služba. Inaugurovaná známka je súčasťou edície Krásy našej vlasti. Iniciátorom vytvorenia známky boli členovia Holíčskeho klubu filatelistov, ktorí chceli, aby sa národná kultúrna pamiatka stala súčasťou filatelistických známok," uviedol Čársky.

Ako doplnil, známka sa radí do druhu kvalitnejších známok z dôvodu techniky tlače. Známka je vyhotovená oceľotlačou z plochej platne v kombinácii s ofsetom. "Činovský je nielen autorom návrhu, ale aj samotným rytcom známky. Technická stránka je formou tlačového listu, kde je použitý medzihárček, ktorý v sebe nesie grafické prevedenie zámku z vtáčej perspektívy," doplnil hovorca mesta. Kurátorom výstavy je znalec výtvarného umenia Ľuboslav Moza a prístupná verejnosti bude do 24. júla.

v

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny