Oravský Podzámok zefektívni komunikáciu s obyvateľmi
Pomôcť má aj informačný kiosk.is článku...

07.06.2022 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Na snímke je budova Oravského komposesorátu v obci Oravský Podzámok, 2. októbra 2020. EASYFOTO TASR - Miroslava Mlynárová.

Oravský Podzámok 7. júna (TASR) – Obec Oravský Podzámok plánuje zefektívniť komunikáciu s obyvateľmi. Pomôcť pritom má interaktívna elektronická platforma, umiestnená na webovom sídle obce a v informačnom kiosku v Oravskom Podzámku. Pôjde o výsledok cezhraničnej spolupráce s Brankami na Morave. Za obec o tom TASR informoval Miroslav Žabenský.

Projekt podľa slov starostu Oravského Podzámku Jozefa Záhoru reflektuje na zmenu spôsobu komunikácie obecných samospráv s obyvateľmi, spôsobenú dvomi rokmi epidemických opatrení, počas ktorých sa vytratila priama interakcia s obyvateľmi. Tá bola zameraná najmä na on-line komunikáciu.

"Vznikajúca informačná platforma umožní zdieľať nielen všeobecné informácie o dianí v oblastiach samosprávy, výstavby a investícií, v školstve, kultúre či sociálnej oblasti. Bude aj miestom prezentácie voľnočasových, turistických a športových ponúk, prezentácie združení a spolkov," priblížil Žabenský. Ako dodal, umožní i spätú reakciu občanov formou minireferend, verejných hlasovaní, dotazníkov, kvízov či súťaží. Elektronickú platformu pripraví spoločný tím zástupcov obidvoch obcí, ich jednotlivých zložiek a prizvaných externých odborníkov.

Projekt je realizovaný od mája do novembra tohto roka s rozpočtom vyše 20.000 eur a financovaný z prostriedkov Európskej únie a zo štátneho rozpočtu SR.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny