Sezónu ruží otvoria cez víkend v rozáriu v Dolnej Krupej

03.06.2022 | Trnavský kraj | Autor: V.Miček

Ilustračné foto. Archív TASR.

Dolná Krupá 3. júna (TASR) - Sezónu ruží slávnostne otvoria v sobotu 4. júna v Rozáriu M. H. Chotekovej v Dolnej Krupej. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism Alexander Prostinák. Podujatie pri príležitosti začiatku sezóny sa začne o 11.00 h.

"Návštevníci môžu absolvovať prehliadky rozária so sprievodcom, ktorý im porozpráva o výsadbe, predstaví novú časť a jednotlivé záhony ruží v nej. V súčasnosti sa tu nachádza vyše 2300 ruží a 210 odrôd," uviedla za organizátorov Dáša Dzurechová. Pôvodné rozárium, ktoré tu prekvitalo na začiatku 20. storočia, zaniklo po roku 1945.

"Tradícia pestovania ruží ale pretrvala dodnes. Na odkaz slávnej ´ružovej grófky´ a jedinečnú tradíciu nadväzuje aj Rozárium M. H. Chotekovej," uviedol Prostinák. Sprievodným programom otvorenia bude vystúpenie skupiny Lily Veil a operný spev Daniela Čapkoviča z Opery SND sprevádzaný klaviristom Brankom Ladičom. Súčasne s podujatím otvorenia sezóny sa uskutoční Slávnosť ruží v parku kaštieľa. Nebudú chýbať vystúpenia dychovej hudby a súťaž o najkrajšiu ružu.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny