Končí sa všeobecný zákaz lovu rýb, v stredu sa začína kaprová sezóna

31.05.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: M.Podmaník

Na snímke rybár drží v rukách kapra počas pretekov Kaprársky maratón na priehrade v obci Dolné Dubové, okres Trnava v sobotu 8. mája 2021. FOTO TASR - Lukáš Grinaj.

 

Trenčín 31. mája (TASR) – Po 77 dňoch sa v utorok o polnoci skončí všeobecný zákaz lovu rýb na kaprových revíroch - vodných nádržiach, slepých, mŕtvych a odstavených ramenách. Informoval o tom viceprezident Slovenského rybárskeho zväzu za Trenčiansky kraj Jozef Lauš.

Od 1. júna sa skončí aj individuálna ochrana väčšiny sladkovodných rýb (šťuka severná, lieň sliznatý, boleň dravý, podustva severná, nosáľ sťahovavý, mrena severná, pleskáč vysoký, jalec hlavatý a ďalšie) vrátane najobľúbenejšej ryby kapra rybničného. Stále platí individuálna ochrana zubáča veľkoústeho a sumca veľkého, ktorých je povolené si privlastňovať až od 16. júna. Naďalej platí zákaz lovu kráľovnej slovenských vôd hlavátky podunajskej, jej lov je povolený od 1. novembra do konca decembra.

"Od júna sa končia aj obmedzenia denného času lovu rýb na kaprových revíroch. Až do konca októbra sa môžu rybári venovať svojmu koníčku 24 hodín denne," doplnil Lauš.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny