Dni mesta Zvolen sa v piatok začnú sprievodom

23.05.2022 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Poliak

Zvolen 22. mája (TASR) – Sprievod po námestí, folklór i jarmok budú súčasťou májového podujatia Dni mesta Zvolen 2022. Ako o tom TASR informoval Branislav Mikšík z tlačového oddelenia mesta, deviaty ročník akcie sa začína v piatok ráno 27. mája. Pripomenul, že program sa začne sprievodom účinkujúcich po námestí.

"K tradičnému jarmoku ľudových remesiel sa pripoja informačné stánky a vystúpenia organizácií zodpovedných za prevenčnú činnosť v meste," spomenul s tým, že prezentovať sa budú napríklad mestskí i štátni policajti. Pripoja sa tiež poradňa zdravia, Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a aj dobrovoľní hasiči.

Priestor dostanú aj Krajská knižnica Ľudovíta Štúra vo Zvolene a Podpolianske osvetové stredisko. Podľa Mikšíka sprievodný denný umelecký program pripravujú zvolenské základné a umelecké školy. "S tanečno-hudobným pozdravom sa divákom prihovorí jubilujúca Základná škola Námestie mládeže a Základná škola sv. Dominika Savia," konštatoval. Uviedol tiež, že počas piatkového programu pribudne na námestí aj hashtag #Zvolen.

"Každý rok oslovíme umelecké školy a miestnych umelcov, aby každý z nich vypracoval stvárnenie jedného z písmen," vysvetlila vedúca odboru rozvoja mesta Juliana Ištóková Kochlicová s tým, že tieto písmená budú v meste počas celého leta. Piatkový večer bude patriť hudobným vystúpeniam na hlavnom pódiu. Predstaví sa zoskupenie s hudbou v štýle 30. rokov i kapela, ktorá spája populárnu hudbu a operu. Po dvojročnej prestávke sa na námestí budú odovzdávať aj ceny primátorky za rok 2021.

Sobotný kultúrny program sa začne o 10.00 h vystúpením zvolenského speváckeho zboru a detského folklórneho súboru. Popoludnie bude patriť tanečníkom a podvečer vystúpi folklórny súbor Marína.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. – 10.júl - 30. ročník festivalu Európske ľudové remeslo

Kežmarok

9. júl - Oslavy 750. výročia obce Čičmany

Čičmany, penzión Kaštieľ, areál

10. júl 2. ročník festivalu Rock na Mlyne

Cífer, Jarná