Na hrade Strečno otvárajú letnú sezónu, dočasne znížili vstupné

16.05.2022 | Žilinský kraj | Autor: M.Jaroš

Na snímke Hrad Strečno. Archív TASR.

Strečno 16. mája (TASR) – Považské múzeum otvára v pondelok letnú sezónu na hrade Strečno. Podľa hovorkyne múzea Magdalény Lackovej bol hrad zatvorený od októbra minulého roka, pretože pokračovala ďalšia etapa reštaurovania interiéru severného paláca a sakristie. Doplnila, že v tomto čase sa ešte rekonštruuje hlavná brána.

"Keďže rekonštrukčné práce nie sú ukončené a návštevníci nebudú môcť vidieť expozíciu archeológie, počas tejto doby sme znížili vstupné na bežné prehliadky. Veríme, že prehliadka hradu bude kompletná od polovice júna," vysvetlila správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová. Slávnostné otvorenie letnej sezóny a zároveň deň detí sa budú konať v nedeľu 29. mája.

"Malých i veľkých čaká deň plný hier a zábavy. Od 10.00 h do 17.00 h vystúpia sokoliari sv. Bavona, skupina historického šermu Vir Fortis, členovia združenia Cech Terra de Selinan, detský folklórny súbor Lieska – SZUŠ Anima Libera, divadlo Saša Jaša a Saša Bela. Chýbať nebudú historické remeslá či ochutnávka stredovekej kuchyne," dodala Repáňová s tým, že návštevníci budú po hrade chodiť samostatne a vychutnávať si všetky pripravené aktivity.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

30.september - Deň Paľa Bielika

Prvý ročník spomienkového podujatia v Kynceľovej

1.október - Bitka o Bratislavu 2022 - Prešporok 1620

Rekonštrukcia bitky o Bratislavu, Sad Janka Kráľa

2. október - Dni európskeho kultúrneho dedičstva

Skalica, Námestie slobody