Centrum Michaloviec v závere týždňa ožije 20. jarným jarmokom

26.04.2022 | Košický kraj | Autor: J.Ďurašková

Ilustračné foto: Archív TASR.

Michalovce 26. apríla (TASR) – Centrum mesta Michalovce a priľahlé ulice po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu ožijú v závere týždňa (29. a 30. 4.) 20. ročníkom Jarných trhov. Na nedeľu 1. mája pripravila samospráva aj sprievodné podujatia. TASR o tom informovala Marcela Andréová z mestského úradu.

"Návštevníci jarných trhov sa môžu tešiť na Uličku remesiel, ktorá bude otvorená v piatok a v sobotu. Zároveň v piatok od rána bude prebiehať súťaž vo varení kotlíkového guľášu," priblížila s tým, že "Dvacati Jarni jurmarok" slávnostne otvoria v piatok o 10.00 h za zvukov znelky mesta. Návštevníkom bude k dispozícii približne 70 predajných stánkov a ďalších 14 s občerstvením.

Súčasťou sprievodného kultúrneho programu na tribúne pri mestskom úrade bude v sobotu o 17.00 h aj stavanie mája v podaní Folklórneho súboru Zemplín. V nedeľu ráno sa na jazierku Baňa uskutočnia rybárske preteky pre deti, v Parku študentov jazdecké preteky Jarná cena Michaloviec a dopoludnia sa na štart postavia aj bežci Podvihorlatského polmaratónu. Záujemcovia o účasť na polmaratóne sa naň môžu prihlásiť do soboty.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny