Turistickú sezónu otvorí na nitrianskom výstavisku veľtrh zameraný na cestovanie

07.04.2022 | Nitriansky kraj | Autor: D.Švelková

Ilustračné foto: Archív TASR.


Nitra 6. apríla (TASR) – Nitrianske výstavisko organizuje prvý ročník multitematického veľtrhu zameraného na cestovanie po Slovensku a aktívne trávenie voľného času v prírode. Priestor na prezentáciu dostanú kempy, turistické lákadlá jednotlivých krajov Slovenska, predajcovia karavanov, športových a funkčných potrieb.

Súčasťou veľtrhu sú aj sprievodný program, odborné prednášky a cestovateľské kino, informovala Katarína Moravcová z agrokomplexu Národné výstavisko Nitra. Veľtrh Caravan, Bike, Tourist sa začne vo štvrtok 7. apríla a potrvá do nedele 10. apríla.

Prvý slovenský karavanistický veľtrh sa vo svojom úvodnom ročníku predstaví s flotilou 80 karavanov 30 svetových značiek. Návštevníci si môžu jazdu s karavanom vyskúšať priamo na veľtrhu. Slovenská asociácia campingu a caravaningu pripravila prednášky o karavaningu, kempovaní, budovaní stellplatzov, digitalizácii kempov a atrakcií v okolí.

V pavilóne M3 nájdu návštevníci offroadové karavany, mini obytné prívesy, strešné stany a nosiče, expedičné obytné nadstavby pre automobily, elektrobicykle a elektrokolobežky, skladacie elektrobicykle a vybavenie pre cyklistov.

Pavilón A bude venovaný cestovnému ruchu a turistike. Zastúpené budú jednotlivé kraje Slovenska, ktoré okrem tipov na výlety, rekreáciu, wellness a turistiku ponúknu návštevníkom aj ochutnávky svojich gastrošpecialít.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

30.september - Deň Paľa Bielika

Prvý ročník spomienkového podujatia v Kynceľovej

1.október - Bitka o Bratislavu 2022 - Prešporok 1620

Rekonštrukcia bitky o Bratislavu, Sad Janka Kráľa

2. október - Dni európskeho kultúrneho dedičstva

Skalica, Námestie slobody