Internát v Starej Turej sa zmenil na novú bytovku s 57 nájomnými bytmi

31.03.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Na snímke pohľad na bytovku s nájomnými bytmi, 31. marca 2022 v Starej Turej. Byty vznikli rekonštrukciou bývalého internátu Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej. FOTO TASR - Radovan Stoklasa.

Stará Turá 31. marca (TASR) – Chátrajúca budova internátu bývalej Strednej odbornej školy (SOŠ) elektrotechnickej v Starej Turej sa zmenila na novú bytovku s 57 nájomnými bytmi. Noví nájomníci si ich prevzali vo štvrtok.  

Ako informoval primátor Starej Turej Leopold Barszcz, rekonštrukciu budovy financovali zo Štátneho fondu rozvoja bývania, Ministerstva dopravy a výstavby SR a z mestského rozpočtu. Náklady na rekonštrukciu predstavovali asi 2,6 milióna eur.

"Minulý rok sme v Starej Turej odovzdali prvých 24 nájomných bytov, po dnešných 57 odovzdaných bytoch ideme v máji odovzdávať ďalších 32 bytov v bývalom Dome špecialistov. Pôvodný počet nájomných bytov v Starej Turej, ktorých bolo 123, sme tak takmer zdvojnásobili," doplnil primátor.

 Schátraná budova bývalej strednej školy bola majetkom Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Ten ju vymenil s radnicou za kruhovú križovatku a pozemky pod komunikáciami v meste. Podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku sa prvé kroky k premene starej budovy na novú bytovku podnikli v roku 2017.

"Dohodli sme sa na zámene majetku s mestom. TSK vložil do zámeny internát SOŠ elektronickej i budovu samotnej školy, mesto vložilo do zámeny kruhový objazd, ktorý na svoje náklady vybudovalo a pozemky pod cestami druhej a tretej triedy. Teší ma, že mesto Stará Turá vytvára zázemie pre mladých ľudí s rodinami, čo by malo pomôcť zvrátiť nepriaznivý demografický vývoj v meste i celom kraji," zdôraznil Baška.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny