Veľkokapacitné krízové centrum by v Humennom mohlo vzniknúť budúci týždeň

18.03.2022 | Prešovský kraj | Autor: TASR

Na snímke utečenci v Humennom. Archív TASR.

Sobrance/Humenné 17. marca (TASR) - Veľkokapacitné krízové centrum na pomoc vojnovým utečencom z Ukrajiny, aké od pondelka (14. 3.) funguje v Michalovciach, by mohlo na budúci týždeň vzniknúť aj v Humennom. Informoval o tom vo štvrtok v Sobranciach prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Pavol Mikulášek.

"Nechceme to robiť zbytočne, ale na druhej strane, nechceme čakať, kým by sa skokovo zvýšila hranica (v počte utečencov, pozn. TASR), chceme byť pripravení," povedal.

Cieľom veľkokapacitných centier má byť okrem poskytnutia služieb na zabezpečenie všetkých základných potrieb ľudí utekajúcich pred vojnovým konfliktom aj odbremenenie oddelení cudzineckej polície ďalej na Slovensku. "Cieľom je, aby si tu vybavili všetky náležitosti," ozrejmil Mikulášek.

HaZZ sa na potenciálnu vlnu utečencov pripravuje aj plánovaním zriadenia ďalšieho tábora núdzového bývania (ETC), aké funguje v areáli Záchrannej brigády HaZZ v Humennom. Ďalší modul ETC majú hasičom poskytnúť ich talianski kolegovia.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. - 13. august- Festival Hraného amatérskeho humoru - HAH 2022

32. ročník multižánrového festivalu. Dolná Strehová

13. august - Deň obce Kamenica

Kamenica, okres Sabinov

14. august - Ľanová nedeľa

Martin, Múzeum slovenskej dediny