Jaguar poskytne útočisko na Slovensku rodinám ukrajinských zamestnancov

02.03.2022 | Nitriansky kraj | Autor: D.Švelková

Na snímke výrobný závod spoločnosti Jaguar Land Rover v Strategickom parku Nitra 21. januára 2021. FOTO TASR – Henrich Mišovič.

 

Nitra 2. marca (TASR) - Nitriansky Jaguar Land Rover spustil humanitárnu pomoc Misia Rodina pre rodiny svojich ukrajinských zamestnancov. Jej cieľom je poskytnúť útočisko na Slovensku, informovala manažérka firmy pre firemné záležitosti Miroslava Remenárová.

Interný koordinačný tím začal registráciu na presun minulý týždeň a prvé vozidlá vyrazili na hranicu počas uplynulého víkendu. Ako prvú dopravili do Nitry o polnoci z nedele na pondelok matku s dvomi deťmi, ktorá prekonala trasu viac ako 1800 kilometrov. Príchod ďalších približne 150 žien a detí do Nitry sa očakáva v závislosti od situácie na Ukrajine.

Automobilka pre nich zabezpečuje ubytovanie v jednej zo svojich ubytovní vyčlenených len pre rodiny, rovnako ako jedlo, hygienický balíček, oblečenie či konzultačné a podporné služby. Nadačný fond Jaguar Land Rover Slovakia v Nadácii Pontis spustil od stredy aj humanitárnu zbierku materiálneho zabezpečenia.

"Pri pomoci rodinám našich ukrajinských zamestnancov spolupracujeme aj s mestom Nitra, s ktorým sa budeme venovať ich integrácii, vrátane pomoci pri vzdelávaní, zabezpečení predškolskej a školskej dochádzky," uviedla Remenárová. Ako podotkla, plánujú aj spolupracovať aj s miestnymi mimovládnymi organizáciami, ktoré majú skúsenosti v oblasti pomoci ľuďom v núdzi.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. október - Jablkové hodovanie v Bratislavskom kraji

9. október - Poďakovanie za úrodu - Dožinky v Liptove

Pribylina, Múzeum liptovskej dedin

9. október - Michalovská šarkaniáda

Zemplínska šírava, pláž pri Thermalpark