Spišská Nová Ves vyhlásila zbierku na pomoc utečencov z Ukrajiny.
Slovensko pomáha utečencom z Ukrajiny.

28.02.2022 | Košický kraj | Autor: M.Holubčík

Ilustračné foto: Archív TASR.


Spišská Nová Ves 27. februára (TASR) - Mesto Spišská Nová Ves vyhlásilo zbierku potravín, oblečenia a hygienických potrieb pre vojnových utečencov z Ukrajiny. Realizovať sa bude v priestoroch mestského úradu a vo všetkých základných školách v pôsobnosti mesta.

Zároveň mesto ponúklo možnosť poskytnutia priamej humanitárnej pomoci partnerskému ukrajinskému mestu Ťačiv, informovala radnica po nedeľňajšom zasadnutí krízového štábu.

Mesto má pripravené aj vlastné ubytovacie kapacity pre utečencov. S cieľom vytvorenia databázy dobrovoľných poskytovateľov ubytovania, prípadne poskytnutia inej dobrovoľníckej činnosti vytvorilo registračný formulár. Zverejnený bude na webstránke mesta.

"Chcem poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prejavujú spolupatričnosť s ľuďmi v núdzi," uviedol primátor Pavol Bečarik.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. – 14. júna - Keramické trhy Pezinok 2026

Pezinok, historické centrum

13. júna - Letecký deň Očová

prezentácia letky MV SR ukážky, vystúpenia, zoskoky parašutistov

13. júna - Budenie sitnianskych rytierov 2026

Banská Štiavnica, jazero Počúvadlo