Michalovce sú pripravené poskytnúť súčinnosť pri riešení pomoci utečencom

25.02.2022 | Košický kraj | Autor: D.Semanová


Na snímke ľudia prichádzajú na územie Slovenska z Ukrajiny na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode pre peších a cyklistov Veľké Slemence - Mali Selmenci podvečer vo štvrtok 24. februára 2022. FOTO TASR - Roman Hanc.

Michalovce 25. februára (TASR) – Mesto Michalovce je pripravené poskytnúť orgánom civilnej obrany plnú súčinnosť pri riešení pomoci utečencom a splní všetky úlohy z toho plynúce. Ako pripomenulo, riešenie utečeneckých vĺn je prioritnou úlohou štátu. Za radnicu to pre TASR uviedla Marcela Andréová.

V najbližších hodinách a dňoch pripravuje mesto možnosti predovšetkým na humanitárnu pomoc. „Podrobnejšie informácie o jej rozsahu poskytneme po sumarizácii spolu s organizáciami v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta a zasadnutí krízových orgánov mesta,“ povedala.

Radnica je znepokojená zo situácie a verí v skoré a predovšetkým mierové riešenie. Ako spresnil primátor Michaloviec Viliam Zahorčák, obavy majú jednak preto, lebo sú veľmi blízko k ukrajinským hraniciam, a aj preto, lebo na druhej strane hraníc sa nachádza aj ich partnerské mesto Užhorod.

„Veríme, že situáciu na Ukrajine sa podarí skoro vyriešiť a že si nevyžiada veľké ľudské obete a materiálne škody. Súcitíme s ukrajinským ľudom a osobitne s našimi priateľmi v Užhorode a v prípade potreby budeme hľadať formy a spôsoby našej pomoci pre nich,“ dodal.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. júla - Huncokárske slávnosti Modra

areál mestskej vily a Penzión Huncokár, Piesok

20. júla - Dni Štefánika

4. ročník Medzinárodného pochodu k pocte Milana Rastislava Štefánika Brezová pod Bradlom

21. júla - Turčianska harmonika

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny