Športovú infraštruktúru v Humennom rozšíri hokejbalové ihrisko

17.01.2022 | Prešovský kraj | Autor: TASR

Ilustračné fot: Archív TASR.


Humenné 17. januára (TASR) – Športovú infraštruktúru v meste Humenné rozšíri v nasledujúcich mesiacoch hokejbalové ihrisko. Vďaka finančnej dotácii od Fondu na podporu športu vznikne v rámci športového areálu Základnej školy (ZŠ) Laborecká. Vyrásť tu má aj multifunkčné ihrisko, a tiež 200-metrový atletický ovál, informovala samospráva na svojej internetovej stránke.  

"Na jestvujúcej asfaltovej športovej ploche bude vybudované hokejbalové ihrisko, zrealizuje sa oprava odvodňovacieho rigolu s bežeckou dráhou 200 metrov s antukovým povrchom po jeho obvode a prestavba súčasného volejbalového ihriska na multifunkčné viacúčelové ihrisko s čiarovaním pre futbal, tenis a volejbal a basketbalovými košmi s rozmermi 33 krát 16 metrov," priblížil Marián Škuba z tlačového referátu s tým, že investície spolu vo výške takmer 150.000 eur majú slúžiť aj na osadenie osvetlenia areálu, a to samostatne pre multifunkčné a hokejbalové ihrisko.

Celková plocha rekonštruovaného športoviska má predstavovať viac ako 3300 štvorcových metrov. Stavba, ktorej zhotoviteľom je humenská eseročka T-Cube, má byť ukončená v júli tohto roka.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

27. mája - Otvorenie Demovej kúpieľky

Najstaršia sauna na Slovensku, Šumiac

28 -29.mája - Šaffova ostroha

Festival ľudového tanca Dlhé Klčovo

29.mája - Detská nedeľa

Múzeum slovenskej dediny v Martine