Akcia Naše mesto priláka tisíce dobrovoľníkov
Viac ako 6000 dobrovoľníkov bude pomáhať v Bratislave a okolí.

06.06.2018 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

V piatok a sobotu (8. a 9.6.) sa do 48 miest a obcí po celom Slovensku vyberie viac ako 10.000 dobrovoľníkov s cieľom zlepšiť prostredie, v ktorom žijú. Koná sa totiž 12. ročník podujatia Naše mesto, ktoré je najväčšie svojho druhu v strednej Európe. Najviac dobrovoľníkov - viac ako 6000 bude pomáhať v Bratislave a okolí.

"Ľudia z firiem sú súčasťou komunít a to hlavne tam, kde sami žijú. Ak im ich zamestnávateľ umožní aspoň počas jedného dňa v roku v pracovnom čase a s kolegami pomôcť konkrétnemu miestu, kde sa napríklad hrávajú ich deti, zlepší sa nielen prostredie, ale utuží sa aj vzťah medzi firmou a zamestnávateľom," hovorí Michal Kišša, programový riaditeľ Nadácie Pontis.

Zapojenie zamestnancov do dobrovoľníctva sa podľa nadácie firmám čoraz viac vypláca. "Potenciálni zamestnanci sa už na pohovoroch často pýtajú na to, ako firma pomáha komunite. Naše mesto a podpora dobrovoľníctva môže byť jednou z odpovedí," hovorí Kišša. Počet firiem, ktoré sa do Nášho mesta zapája, každým rokom stúpa. Tento rok sa zapojilo 135 firiem z celého Slovenska.

V Bratislave budú dobrovoľníci napríklad čistiť Malý Dunaj alebo pomáhať so záhradníckymi prácami v Novej Cvernovke. Do košických ulíc sa vyberie 771 dobrovoľníkov, pre ktorých je pripravených viac ako 30 aktivít, napríklad upratovanie priestorov pre onkologických pacientov. Obľúbeným cieľom dobrovoľníkov sú aj hrady, tento rok môžu napríklad pomôcť pri archeologickom výskume na hrade Hrušov.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. - 28. septembra - Dni Ukrajiny v Košiciach

mestský park

21. – 24. septembra - Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!

Čičmany, kaštieľ

22. – 24. septembra - Vinobranie Pezinok

Tradičné oberačkové slávnosti s kultúrnym programom