Regulované parkovanie v centre Zvolena plánujú rozšíriť

12.11.2021 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

FOTO: Námestie SNP vo Zvolene 27. marca 2020. FOTO TASR - Ján Krošlák.


Regulované parkovanie funguje zatiaľ v centre mesta Zvolen, samospráva ho však plánuje rozšíriť do ďalších ulíc v centre a aj na sídliskách. Pre TASR to uviedla primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.

Ako dodala, mesto pristúpilo k dopravným projektom. "A to hneď pre dve mestské časti, sídlisko Západ a širšie centrum mesta. K slovu sa dostanú projektanti, aby spracovali konkrétne návrhy," spomenula s tým, že slúžiť bude ako základ pre zavedenie regulácie, ktorá by mala začať platiť v roku 2023.

Podľa nej mnohých v súčasnosti zaujímajú podmienky fungovania regulovaného parkovania, napríklad aj výška poplatkov za rezidenčné karty. "A hoci komisia dopravy v minulosti rokovala aj o nich, nejde zatiaľ o žiadne záväzné závery. Poplatky budú predmetom ďalších rokovaní. Rovnako sa budeme rozprávať o technických riešeniach v oblasti kontrol," zhrnula s tým, že tie v súčasnosti robia mestskí policajti.

"O tomto všetkom sa budeme rozprávať s odborníkmi i s poslancami, až následne prijmeme konečné riešenie," podotkla. Primátorka v minulosti potvrdila, že problém s nedostatkom parkovacích miest je najväčší na sídlisku Západ.

Mesto Zvolen od júla spravuje platené parkovanie v centre vo svojej réžii. Na konci júna tohto roka totiž vypršala desaťročná zmluva medzi samosprávou a spoločnosťou EEI, ktorá vo Zvolene prevádzkovala parkovací systém.