ZMOS oceňoval samosprávy
Oskara bez bariér získalo Staré mesto a obec Lenka

24.05.2018 | Bratislavský kraj | Autor: E.Mader

Bratislavské Staré Mesto a obec Lenka v okrese Rimavská Sobota sú laureátmi ocenenia Oskar bez bariér za rok 2017. Cenu, ktorú získavajú samosprávy za odstraňovanie architektonických i medziľudských bariér a zjednodušovanie podmienok pre hendikepovaných občanov, odovzdali v stredu večer zástupcom oboch samospráv predseda Združenia miest a obcí (ZMOS) Michal Sýkora a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter.

"Medzi finalistami tohtoročnej súťaže sa v kategórii mestá ocitli i Krompachy, Handlová a Banská Bystrica, medzi obcami zasa Lehota pod Vtáčnikom," informoval hovorca ZMOS Michal Kaliňák.

Na slávnostnom galavečere vyhlásili aj víťazov ankety Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom. "Za rok 2017 tento titul získala horehronská obec Heľpa, ktorá dokázala spojiť rozličných aktérov v komunite a nájsť efektívne riešenia ako reagovať na potreby detí a mladých ľudí vo svojom každodennom fungovaní aj v obmedzených podmienkach menšej samosprávy. Medzi mestami patrí ocenenie zasa mestu Spišská Belá, ktoré reálne zapája deti a mladých ľudí do komunitných aktivít, vytvorilo pozíciu pracovníka s deťmi a mládežou ako dôležitý prvok pre systematickú prácu v tejto oblasti a zriadilo moderný mládežnícky klub Face," informoval hovorca ZMOS. Ocenení získali aj finančnú odmenu v hodnote 3000 eur na ďalší rozvoj.

Udeľovanie oboch ocenení bolo už tradičnou súčasťou sprievodného programu snemu ZMOS. V poradí 29. stretnutie najvyššieho orgánu združenia sa koná v stredu a vo štvrtok (24.5.) v Bratislave. Sloganom tohtoročného snemu sú Kvalitné služby a zodpovedné rozhodnutia.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. - 28. septembra - Dni Ukrajiny v Košiciach

mestský park

21. – 24. septembra - Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!

Čičmany, kaštieľ

22. – 24. septembra - Vinobranie Pezinok

Tradičné oberačkové slávnosti s kultúrnym programom