Festival Stanislava Chrena ponúkne i recitál

pred 6 dňami | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Obec Kanianka v okrese Prievidza opäť privíta divadelníkov z viacerých kútov Slovenska. Prehliadka seniorského divadla Festival Stanislava Chrena ponúkne 11. a 12. júna vystúpenia, trojicu autorských hier, hosťovské predstavenie i recitál, informovala Jana Hvojniková z Regionálneho kultúrneho centra (RKC) v Prievidzi.

Prehliadku divadiel 11. júna podvečer otvorí vernisáž výstav, divadelný antikvariát a vystúpenie Košovanu z Kanianky. Program následne ponúkne recitál poézie slovenských básnikov i autorskej tvorby v podaní Ľubomíra Scherhaufera z občianskeho združenia Návraty  k pokladom a predstavenie Zguriška MIX bojnického divadla Divadlo Z Dvora.

Program festivalu 12. júna otvorí Folklórna skupina Sielnica z Lazian s hrou Ako sme prasa zabili, po nich sa s predstavením Zemianske prekáračky predstaví MADOS z Liptovského Mikuláša. Večer bude patriť Romanovi Pomajbovi a hre Ocko.

Festival nesie meno dlhoročného organizátora ochotníckeho života na Slovensku, viacerých divadelných prehliadok ochotníkov a tiež zakladateľa prvého seniorského divadla v Tisovci Stanislava Chrena (1935-1998). O rozvoj ochotníckeho divadla sa zaslúžil aj ako usporiadateľ vzdelávacích podujatí a tvorivých dielní.

Podujatie pripravilo RKC v Prievidzi, obec Kanianka, Dom kultúry Kanianka a Divadelný súbor Stanislava Chrena. Hlavným partnerom festivalu je Fond na podporu umenia.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

18.jún - Bratislavské Hanusove dni

Záhrada Pálffyho paláca

19.júna - Odovzdanie obnoveného kaštieľa Rákócziovcov

Účasť prezidentov SR a Maďarska, Borša

19.júna - Konc jak živé

prehliadka ľudových rozprávačov a spevákov v Zohore