Spoločnosť Embraco na Spiši dočasne prerušila časť výroby
Chýbajú jej výrobné komponenty od dodávateľov.

07.06.2021 | Košický kraj | Autor: M.Černý

Spoločnosť Embraco Slovakia zo skupiny Nidec Global Appliance pristúpila ku krátkodobému odstaveniu časti výroby pre chýbajúci materiál od dodávateľov. TASR o tom informoval externý PR konzultant spoločnosti Embraco Slovakia Anton Oberhauser.

"Pre meškajúce dodávky niektorých komponentov sme boli nútení pristúpiť k odstávkam na dvoch z našich piatich výrobných liniek. S odborovou organizáciou sme sa dohodli na zavedení konta pracovného času, v ktorom si chýbajúce hodiny môžu dopracovať do konca mája 2022," uviedol generálny riaditeľ závodu v Spišskej Novej Vsi Tomáš Kandra.

Na jednej z týchto liniek nenastúpili zamestnanci do práce na nočnú zmenu v piatok (4. 6.) a výroba bude obnovená od nočnej zmeny v utorok (8. 6.). Na druhej linke bude mať odstávku ranná zmena v utorok.

Výpadkom dodávok čelia podľa Oberhausera v súčasnosti rôzne priemyselné odvetvia. Meškania sú spôsobené predovšetkým nedostatkom materiálu a komponentov na svetových trhoch.

S viac ako 15.000 zamestnancami v deviatich krajinách sa Nidec Global Appliance zameriava na výrobu a predaj chladiacich riešení Embraco pre škálu chladiacich aplikácií, ako aj na motory, umývačky riadu, práčky a sušičky a komponenty pre kúrenie, ventiláciu či klimatizáciu.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina