Noci múzeí a galérií na Bojnickom zámku doplnia i prehliadky nádvorí

14.05.2021 | Bratislavský kraj | Autor: A.Moštková

Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice pripravilo pri príležitosti Noci múzeí a galérií i prehliadku nádvorí zámku s jeho dávnymi obyvateľmi. Prechádzku budú môcť návštevníci absolvovať v sobotu 15. mája v podvečerných hodinách. TASR o tom informovala kultúrno-propagačná manažérka múzea Petra Gordíková.

"Tajomnú atmosféru budú dopĺňať dávni obyvatelia Bojnického zámku odetí v dobových kostýmoch a príjemná podmanivá hudba. V rámci večernej prechádzky nádvoriami si budú môcť návštevníci prezrieť aj francúzsky park so zaujímavou hrou farieb," priblížila Gordíková.

Atraktívnym obohatením bude podľa nej aj prezentácia multimediálnej expozície a unikátneho 360-stupňového videa odkrývajúceho neprístupné priestory zámockých balkónov a terás.

Prehliadky nádvorí zámku doplnia denný i večerný program, ktoré múzeum pri príležitosti Noci múzeí a galérií pripravilo. Cez deň si budú môcť návštevníci v rámci Galerijného okruhu naživo pozrieť reštaurovanie zbierkového predmetu a spoznať čaro tejto práce.  

Vo večerných hodinách sa program presunie aj do online priestoru. Návštevníkov prostredníctvom internetu múzeum zavedie na terasy a balkóny Bojnického zámku. Komentované 360-stupňové video postupne predstaví jednotlivé zastavenia vrátane balkóna Huňadyho sály či rekonštruovanej terasy stredného hradu. Po zotmení sa Bojnický zámok odeje do pestrých farieb.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

18.jún - Bratislavské Hanusove dni

Záhrada Pálffyho paláca

19.júna - Odovzdanie obnoveného kaštieľa Rákócziovcov

Účasť prezidentov SR a Maďarska, Borša

19.júna - Konc jak živé

prehliadka ľudových rozprávačov a spevákov v Zohore