V Leviciach a Nových Zámkoch zriadi nové očkovacie centrá
Zámer schválili poslanci NSK.

27.04.2021 | Nitriansky kraj | Autor: D.Švelková

V Nitrianskom kraji vzniknú dve nové veľkokapacitné očkovacie centrá (VOC). Ich zriadenie v Nových Zámkoch a Leviciach schválili v pondelok poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Svoju činnosť by mali začať v priebehu mája, v prevádzke budú počas víkendov. Presný termín otvorenia veľkokapacitných očkovacích centier bude závisieť od dostupnosti vakcín. V jeden deň by sa mohlo v každom z centier očkovať 700 až 1000 ľudí. Zriadením týchto a nasledujúcich centier chce NSK prispieť k zníženiu počtu ochorení COVID-19, skonštatovali krajskí poslanci.

VOC v Nových Zámkoch bude zriadené v Cisársko-kráľovskej jazdiarni vo vlastníctve mesta Nové Zámky, ktoré poskytne tieto priestory za symbolické nájomné. Poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v tomto VOC bude štátna príspevková organizácia Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky. Mesto Nové Zámky sa zaviazalo, že zabezpečí personálne kapacity administratívnych pracovníkov VOC v Nových Zámkoch. Odhadovaný náklad na zriadenie a prevádzku centra je 290.000 eur. „Ponuku na zriadenie centra sme zaslali kraju už v polovici marca. Našu iniciatívu podporili aj primátori Komárna, Šurian, Kolárova a starostovia obcí nášho okresu,“ skonštatoval primátor Nových Zámkov Otokar Klein.

VOC Levice bude zriadené v priestoroch nemocnice v Leviciach na základe zmluvy medzi NSK a Nemocnicou Agel Levice. Odhadovaný náklad na zariadenie a prevádzku centra je 290.000 eur.

Nitriansky samosprávny kraj už prevádzkuje VOC v Nitre, Šali a Štúrove. Počas posledného víkendu v nich zaočkovali 5490 ľudí. Počet ľudí zaočkovaných vo VOC v Nitrianskom kraji tak presiahol hranicu 20.000 ľudí.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina