Prešovská radnica predĺžil úradné hodiny klientskeho centra a matriky
Pokladňa MsÚ je počas zákazu vychádzania pre verejnosť zatvorená.

22.02.2021 | Prešovský kraj | Autor: M.Černý

Mestský úrad (MsÚ) v Prešove od pondelka predĺžil úradné hodiny klientskeho centra a matriky. Ako TASR informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, naďalej však odporúčajú občanom, aby uprednostnili telefonickú a e-mailovú komunikáciu.

Klientske centrum a matrika na Jarkovej ulici sú pre verejnosť k dispozícii v pondelok, stredu a v piatok v čase od 8.00 h do 15.00 h s tým, že od 12.00 h do 13.00 h je obedňajšia prestávka.

"Na základe rozdelenia okresov podľa aktuálnej rizikovosti sa mesto Prešov nachádza v treťom stupni varovania, a preto žiadame všetkých obyvateľov z iných okresov, aby v tomto období neprichádzali do klientskeho centra mestského úradu," povedala Šitárová.

Vstup do klientskeho centra je umožnený vždy len jednej osobe. Úkony nie sú obmedzené, vybavujú sa všetky činnosti. Hlavná podateľňa v budove radnice na Hlavnej ulici funguje v štandardnom režime od 08.00 h do 14.00 h každý pracovný deň. K preberaniu podaní doručovaných na mestský úrad slúži schránka umiestnená na Hlavnej ulici, v obmedzenom režime je možné odovzdať ich aj osobne.

Pokladňa MsÚ je počas zákazu vychádzania pre verejnosť zatvorená. Dane a poplatky môžu občania zaplatiť poštovou poukážkou alebo prostredníctvom internetbankingu. Kontakty na pracovníkov klientskeho centra, matričného úradu, podateľne a stavebného úradu sú zverejnené na webstránke mesta.

"Všetkým obyvateľom odporúčame v záujme ochrany verejného zdravia komunikovať s mestským úradom telefonicky alebo e-mailom,“ dodala Šitárová.