Košické oceliarne U. S. Steel chcú testovať aj budúci týždeň
Verejné testovacie miesto až do utorka (12. 1.).

11.01.2021 | Košický kraj | Autor: TASR

Košické oceliarne U. S. Steel chcú pokračovať v testovaní ľudí na ochorenie COVID-19 aj počas celého budúceho týždňa. TASR o tom informoval hovorca podniku Ján Bača.

Testovacie miesto v areáli U. S. Steel začalo pracovať v rámci celomestského víkendového testovania ako prvé v piatok (8. 1.) už od 13.30 h, aby podľa slov hovorcu stihli koniec rannej zmeny. Počas tohto dňa otestovali v areáli podniku 504 ľudí.

„Prichádzali aj príbuzní našich zamestnancov a obyvatelia Šace. Pozitívne testovaných bolo desať. Vďaka zdravotníkom a dobrovoľníkom z radov zamestnancov sme začali v sobotu testovať už od 7.00 h, aby to mohli využiť tí, ktorí prichádzali z nočnej zmeny,“ doplnil Bača.

Verejné testovacie miesto v U. S. Steel bude fungovať od 7.00 do 19.00 h až do utorka (12. 1.). Ako dodal hovorca, po dohode s regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) majú v úmysle pokračovať aj počas celého budúceho týždňa tak, aby túto možnosť mali všetci, ktorí pracujú v hutníckej fabrike vrátane ich príbuzných, a tiež obyvatelia Košíc.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. – 9. decembra - Štjavnycký vjanočný jarmok

Banská Štiavnica, Kammerhof

9. decembra - Vianoce v múzeu

Vlastivedné múzeum v Galante

10. decembra - Uvedenie Biblie v rómskom jazyku

Kresťanské centrum Sabinov