Turistický bus do Slovenského raja bude premávať celý týždeň
Pribudne aj  príves na bicykle.

01.07.2020 | Košický kraj | Autor: TASR

Turistický bus do Slovenského raja bude aj túto letnú sezónu premávať v mesiacoch júl a august. Jeho prevádzka sa oproti minulému roku rozširuje na celý týždeň, od pondelka do nedele, a v tomto roku bude vybavený aj prívesom na bicykle. TASR o tom informoval Martin Pižem z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš.

„V uplynulých rokoch tento spoj premával iba cez letné víkendy. Po množstve podnetov od návštevníkov sa v lete 2020 prevádzka spoja rozširuje na celý týždeň. Navyše, Turistický bus bude vybavený aj špeciálnym prívesom až na 14 bicyklov,“ priblížil Pižem. Možnosť naložiť a vyložiť bicykel bude podľa neho na zastávkach Spišská Nová Ves – autobusová stanica, Čingov – parkovisko, Hrabušice – OcÚ, Kopanec sedlo, Dobšinská ľadová jaskyňa, Dobšinský kopec a Dedinky. „Autobus s prívesom môžu využiť aj turisti, ktorí prídu vlakom, či už z Popradu alebo Košíc, ako atraktívny spôsob prepravy z mesta priamo do srdca národného parku,“ doplnil Pižem.

Projekt Turistický bus je už niekoľko rokov výsledkom spolupráce OOCR Slovenský raj & Spiš a dopravnej spoločnosti eurobus s cieľom podporiť dopravnú mobilitu na území Slovenského raja počas letnej turistickej sezóny. Grafikon spoja je zverejnený na oficiálnej webovej stránke OOCR Slovenský raj & Spiš a rovnako je súčasťou cestovných poriadkov na stránke cp.hnonline.sk.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

7.august - Remeslá našich predkov

Remeselný jarmok v starej Turej

8.august-Ľudový jarmok Pod vŕbičkami

Vystúpenia folklórnych súborov Nedožery-Brezany

9.august- Ľanová nedeľa v Múzeu slovenskej dediny

Martin Múzeum slovenskej dediny