Považská Bystrica investuje 350.000 eur do hasičských zbrojníc
Malo by ísť o šesť objektov.

08.04.2020 | Trenčiansky kraj | Autor: M.Podmaník

Mesto Považská Bystrica investuje v tomto roku 350.000 eur do rekonštrukcií a výstavby šiestich hasičských zbrojníc. Radnica získala 180.000 eur ako dotáciu z ministerstva vnútra, ďalších 170.000 eur investuje z vlastných zdrojov.

Podľa považskobystrického primátora Karola Janasa je mesto výnimočné v tom, že na jeho území pôsobí desať dobrovoľných hasičských zborov. S výnimkou Podmanína sú dobrovoľní hasiči vo všetkých mestských častiach.

„Spolupráca s nimi je naozaj vynikajúca, a to nielen pri požiaroch, povodniach a iných prírodných katastrofách, ale aj teraz, v čase koronakrízy, keď nám neustále pomáhajú pri dezinfekcii nemocnice, zastávok MHD, odpadových nádob, lavičiek, mestského úradu. Dokonca dezinfikujú aj priestory kostola Návštevy panny Márie,“ skonštatoval Janas.

Najväčšiu investíciu, takmer 100.000 eur, si vyžiada kompletná rekonštrukcia hasičskej zbrojnice v mestskej časti Milochov. Podľa poslanca za Milochov Jána Kunovského je budova terajšej zbrojnice vo veľmi zlom stave. Do roku 1979 slúžila ako obecný úrad, Milochov bol dovtedy samostatnou obcou. Z budovy sa stala pošta, neskôr sa do nej nasťahovali dobrovoľní hasiči.

„Som veľmi rád, že mesto zareagovalo na výzvu ministerstva a naša zbrojnica sa dostala do plánu opráv. Okrem výmeny okien sa opraví aj strecha, budova sa celá skultúrni, zateplí a pribudne tu aj prístavba, kde budeme parkovať nové vozidlo Iveco Daily,“ doplnil poslanec.

Okrem Milochova sa bude vo veľkom budovať a obnovovať aj v ďalších piatich prímestských častiach. V Praznove zbúrajú starú a postavia novú zbrojnicu, ktorej súčasťou bude aj garáž a sociálne zariadenie pre hasičov. V Podvaží opravia strechu a vnútorné priestory, v Považskej Teplej budujú prístrešok pre automobil. V mestskej časti Zemiansky Kvašov postavia garáž a v Dolnom Moštenci vymení radnica okná a objekt hasičskej zbrojnice zateplí.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina