Pred michalovskou nemocnicou zriadili drive through odberné miesto
Opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

07.04.2020 | Košický kraj | Autor: J.Ďurašková

Pred nemocnicou v Michalovciach je od tohto týždňa v prevádzke mobilné odberové miesto pre testovanie pacientov na COVID-19. Odbery sa robia systémom drive through. Informovala o tom Jana Fedáková, komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia, do ktorej patrí aj nemocnica v Michalovciach.

"Zdravotníci michalovskej nemocnice realizujú výtery z hrdla a nosa indikovaným pacientom, ktorých na otestovanie určí RÚVZ a tiež samoplatcom," spresnila s tým, že testovanie sa realizuje každý deň od 8.00 h do 14.00 h v približne päťminútových intervaloch. Doplnila, že samoplatcovia sa na otestovanie musia objednať vopred a keďže sú denné kapacity obmedzené, môžu tak urobiť až po rezervácii termínov pre indikovaných pacientov určených hygienikmi.

Podľa Fedákovej dosiaľ na michalovskej infektológii hospitalizovali 76 a ambulantne ošetrili 248 pacientov v súvislosti s ochorením COVID-19. "Výsledky testov ochorenie potvrdili u dvoch pacientov," uviedla. Doplnila, že lôžková kapacita samostatného pavilónu iba pre pacientov s podozrením na nový koronavírus predstavuje 57 lôžok.