Michalovce dotáciami podporili šport, občianske projekty i Prešov
Najvyšší podiel dotácií smeroval do športu.

pred 5 dňami | Košický kraj | Autor: J.Ďurašková

V rámci dotácií, ktoré v roku 2019 poskytlo mesto Michalovce, podporilo mládežnícke a športové kluby, aktivity občianskych združení a neziskových organizácií a tiež mesto Prešov. Ako informuje samospráva na svojej internetovej stránke, na pomoc poškodeným v súvislosti s odstraňovaním následkov spôsobených výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici uvoľnilo mesto 10.000 eur.

Najvyšší podiel mestských dotácií smeroval aj tento rok na podporu športu. Celoročnú činnosť 12 mládežníckych a športových klubov pôsobiacich v meste podporila samospráva sumou 260.500 eur. Ako zo zverejnených informácií vyplýva, vďaka finančnej podpore vo výške ďalších viac ako 62.000 eur zrealizovali miestne občianske združenia, neziskové organizácie a vzdelávacie inštitúcie 111 projektov rôzneho charakteru a zamerania. Boli medzi nimi preteky detí v love rýb na udicu, letný astronomický tábor pre deti, Galéria pod nebom či účasť Folklórneho združenia Zemplín na festivale v Indii.

Ako samospráva informuje, prvé kolo žiadostí na podporu celoročnej činnosti organizácií a projektov zrealizovaných v prvom štvrťroku 2020 bolo prerokované na zasadnutí mestskej rady v novembri minulého roka. O finančnú podporu na realizáciu verejnoprospešných podujatí, ktoré chcú miestne organizácie a združenia organizovať v apríli až decembri 2020, sa musia subjekty uchádzať do 28. februára.

"Všetci žiadatelia však musia splniť nové povinnosti vyplývajúce z novej legislatívy, ako je dôsledná registrácia subjektov vo verejne prístupných registroch včítane údajov o štatutárnom orgáne," upozorňuje v tejto súvislosti samospráva s tým, že na stránke mesta je zverejnený i nový formulár žiadosti.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. február - Láska v kaštieli

Špeciálna prehliadka v kaštieli Betliar

15. február - Pezinské vínne pivnice 2020

12. ročník podujatia v historických pivničkách

15. február - Kamienska podkova v zime na saniach

15.ročník podujatia Kamienka - Dubné