TIC aj tento rok ponúkne bezplatné prehliadky mesta Nitra
Blíži sa svetový deň sprievodcov cestovného ruchu.

04.02.2020 | Nitriansky kraj | Autor: P.Ivan

Nitra sa aj v tomto roku zapojí do osláv Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu. Prostredníctvom Turistického informačného centra (TIC) ponúkne 22. februára rôzne bezplatné tematické prehliadky. Súčasťou podujatí bude aj sprístupnenie niektorých bežne nedostupných miest.

Štafetová prehliadka mesta s názvom Putujeme Nitrou sa začne o 10.00 h pred Kostolom nanebovzatia Panny Márii na Kalvárii, kde bude nasledovať prehliadka krypty pod kostolom, Misijného múzea a Kalvárie. Neskôr si turisti pozrú zaujímavosti na Kalvárskej, Špitálskej a Hodžovej ulici a na Štefánikovej triede.

Záujemcovia, ktorí sa stretnú o 12.00 h pred bývalým hotelom Tatra, prejdú trasu cez Palárikovu ulicu, Ulicu Fr. Mojtu a cez Starý rínek prejdú na Svätoplukovo námestie a Štefánikovu triedu.

 „Turisti, ktorí budú mať zraz o 13.30 h na pešej zóne, si pozrú Synagógu, Farskú a Kupeckú ulicu a Svätoplukovo námestie. A pretože v tento deň bude Nitra fašiangovo naladená, záverom prehliadky je pozvánka na fašiangový sprievod a ďalší program na námestí,“ povedal hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

24. – 26. mája - Svätourbanské zoborské slávnosti

Nitra, priestranstvo pri penzióne Artin

24. – 26. mája - Šaffova ostroha

prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Dlhé Klčovo

25. – 26. mája - Rytiersky festival Rotenstein

Častá, hrad Červený Kameň