Breznianski ochotníci v sále SOS uvedú Karvašovo Nebo-Peklo
Rok slovenského divadla 2020.

23.01.2020 | Banskobystrický kraj | Autor: E.Krčová

FOTO: Breznianski ochotníci sa predstavili na súťaži v Rakovej v roku 2005. Úlohu žandára Pištu Bučáka v incenácii Nový život  hral Marek Vagaday / vpravo/, rolu  richtárovej ženy Katuše Jarmila Obernauerová a žandára Ondrej Pohradský. FOTO TASR - Pavol Ďurčo.
 

Projekt cyklu predstavení Divadelný štvrtok, ktorý organizuje Stredoslovenské osvetové stredisko (SOS) v Banskej Bystrici, pokračuje aj v tomto roku, keď si pripomíname storočnicu založenia Slovenského národného divadla a zároveň 190. výročie vzniku prvého slovenského ochotníckeho divadla.

Ako v stredu TASR informoval metodik SOS a dramaturg cyklu Maroš Krajčovič, už ôsmy rok ponúkajú občanom mesta pod Urpínom možnosť kultúrneho vyžitia sa s komornými divadelnými inscenáciami slovenských i zahraničných súborov. Divadelné štvrtky patria k pravidelným podujatiam SOS. Našli si svojich divákov a v tomto roku sa rozšíria i pre študentov stredných škôl.

"Po januárovom organizovanom predstavení hry Play Karenina v podaní členov Celkom malého divadla zo Starého Tekova a Divadla Kusy cukru z Kremnice pre gymnazistov sa 13. februára uskutoční v komornej sále SOS verejné predstavenie Divadelného súboru Jána Chalupku mesta Brezno s inscenáciou na motívy hry Petra Karvaša Nebo – Peklo. Tento súbor je známy tým, že okrem profesionálnych režisérov dáva príležitosť aj mladým adeptom réžie. V tejto sezóne sa úlohy upravovateľky a režisérky zhostila poslucháčka piateho ročníka Akadémie umení v Banskej Bystrici Lucia Rakúsová," priblížil Krajčovič.

Hra cez úsmevné situácie kritizuje ľudské neduhy, neúprimné vzťahy, korupciu, protekciu a amorálne správanie v spoločnosti.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. júla - Huncokárske slávnosti Modra

areál mestskej vily a Penzión Huncokár, Piesok

20. júla - Dni Štefánika

4. ročník Medzinárodného pochodu k pocte Milana Rastislava Štefánika Brezová pod Bradlom

21. júla - Turčianska harmonika

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny