Mesto Nitra navštívili turisti z Malajzie, Kolumbie i Japonska
Tradičným lákadlom sú podujatia a festivaly.

05.11.2019 | Nitriansky kraj | Autor: D.Švelková

Takmer tretinu turistov, ktorí navštívili Nitru počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny, tvorili zahraniční návštevníci. Turistické informačné centrum navštívilo od začiatku mája do konca októbra takmer 9000 návštevníkov, svoje služby poskytlo viac ako 12.000 zákazníkom, ktorí žiadali informácie osobne, telefonicky či mailom.

„Väčšinou išlo o turistov zo Slovenska, zahraniční návštevníci tvorili 28,1 percenta. Najviac ich pricestovalo z Česka, Nemecka, Poľska, Anglicka, zo Španielska, ale aj z Malajzie, Kolumbie, Japonska či zo Spojených arabských emirátov,“ uviedla Terézia Zaujecová z odboru cestovného ruchu a miestneho rozvoja Mestského úradu v Nitre.

Tradičným lákadlom pre návštevníkov sú rôzne podujatia a festivaly ako Festival chutí Nitrianskeho kraja, slávnosti Nitra, milá Nitra a Divadelná Nitra. Zaujímavým turistickým miestom sa v poslednom čase stal podľa Zaujecovej zoborský kláštor. Pretrváva záujem o prehliadku mesta so sprievodcom. Turistické informačné centrum spolupracuje s 21 sprievodcami, ktorí previedli po meste a poskytli výklad v slovenskom, maďarskom, nemeckom a anglickom jazyku 1773 návštevníkom. Najväčší záujem mali o prehliadky po Hornom meste vrátane Nitrianskeho hradu, ale tiež po Dolnom meste, ktoré je atraktívne vďaka kostolom.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. júla - Huncokárske slávnosti Modra

areál mestskej vily a Penzión Huncokár, Piesok

20. júla - Dni Štefánika

4. ročník Medzinárodného pochodu k pocte Milana Rastislava Štefánika Brezová pod Bradlom

21. júla - Turčianska harmonika

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny