Poriadok v osade Hlboké budú monitorovať nové kamery
Liptovský Mikuláš na projekt získal peniaze z eurofondov.

30.10.2019 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

V osade Hlboké v Liptovskom Mikuláši pribudnú kontajnery a kamery. Mesto získalo takmer 50.000 eur z eurofondov na budovanie piatich kontajnerových hniezd a štyroch kamier, ktoré budú dozerať na poriadok okolo kontajnerov v osade. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Kamery budú napojené na monitorovací systém mestskej polície, zásluhou čoho sa má zabezpečiť minimalizácia čiernych skládok v osade. "Do konca roka v lokalite pribudne ďalších deväť kamier, ktoré budú napojené na obvodné oddelenie štátnej polície. Monitorovať budú situáciu v lokalite Hlboké v rámci prevencie kriminality," priblížila hovorkyňa.

Počas tohtotýždňového stretnutia v lokalite apeloval viceprimátor Ľuboš Trizna na obyvateľov, aby pod dohľadom miestnej občianskej poriadkovej služby v najbližších dňoch odstránili čiernu skládku za bytovkami v západnej časti. "Miestnych upozornil aj na nelegálne natiahnuté elektrické káble, ktoré môžu ohroziť ich zdravie a bezpečnosť. Vyzval ich na dodržiavanie elementárnych pravidiel," doplnila Čapčíková. Na poriadok v Hlbokom dozerajú aj ôsmi členovia miestnej občianskej poriadkovej služby.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava