V Piatok tekvicového rozžiaria centrum Nitry vyrezávané lampáše
Predstavia aj novú Divadelnú zónu.

17.10.2019 | Nitriansky kraj | Autor: P.Ivan

Kupecká ulica na pešej zóne v Nitre sa v piatok (18. 10.) rozžiari svetlom z tekvicových lampášov. Od popoludnia sa tu bude konať pravidelné jesenné podujatia s názvom Piatok tekvicového. Okrem vyrezávania tekvíc sú pre návštevníkov pripravené koncerty, varenie tekvicovej polievky a ochutnávka rôznych špecialít z tekvice.

Počas podujatia predstaví Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre aj novú Divadelnú zónu, ktorá vyrastie na trávniku pred budovou DAB na Svätoplukovom námestí. Tvoriť ju bude dizajnové sedenie navrhnuté architektkami so skupiny Woven.

Chceme sa takouto formou zapojiť do komunitného života v centre Nitry. Návštevníci podujatia si tak budú môcť v piatok 18. októbra prvýkrát vyskúšať systém tohto dizajnového sedenia, na ktoré sme získali grant z mesta Nitry a Nitrianskej komunitnej nadácie,“ uviedla projektová manažérka DAB Slavka Civáňová.

Nová Divadelná zóna bude verejnosti k dispozícii od jari do jesene, teda v mesiacoch, keď počasie dovoľuje sedieť vonku. „Aj touto formou sme chceli prispieť k zútulneniu verejného priestoru v blízkosti divadla. Na samotnej výrobe diela sa podieľali aj naše divadelné dielne. V Piatok tekvicového si budú môcť návštevníci Divadelnej zóny vyskúšať vyrezávanie tekvíc pod vedením nitrianskeho výtvarníka Viliama Šulíka a pripravené je aj vystúpenie našej divadelnej retro kapely Živica,“ dodala Civáňová.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. - 28. septembra - Dni Ukrajiny v Košiciach

mestský park

21. – 24. septembra - Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!

Čičmany, kaštieľ

22. – 24. septembra - Vinobranie Pezinok

Tradičné oberačkové slávnosti s kultúrnym programom