Zvolenské firmy ukazujú žiakom, ako sa v nich pracuje
Aktivita je súčasťou projektu Školáci v práci INAK

15.10.2019 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Poliak

Žiaci ôsmeho ročníka z piatich zvolenských základných škôl (ZŠ) spoznávajú v týchto dňoch, ako sa pracuje v miestnych firmách. Deti strávia pracovný deň na rôznych pozíciách podľa stupňa vzdelania a okúsia, aké to je pracovať bez vzdelania, čo obsahuje práca s dosiahnutým stredoškolským vzdelaním a ako vyzerá pracovný deň na pozícii vyžadujúcej si vysokoškolský titul.

Aktivita je súčasťou projektu Školáci v práci INAK, ktorý realizuje Nadácia Pontis. "Svoje brány tomuto projektu otvorilo 22 spoločností zo Zvolena. Dohromady 23 žiakov môže nadobudnúť predstavu o tom, v čom sa cítia dobre a ako chcú ďalej pokračovať vo svojom vzdelávaní," uviedla pre TASR Anna Bieliková, mediálna zástupkyňa jednej zo zúčastnených firiem.

Podľa nej skúsenosti získané týmto projektom dokážu priniesť pozitívnu zmenu v postojoch žiakov. "Tým hlavným cieľom je to, aby si žiaci po skončení školy vedeli svoju budúcu prácu lepšie vybrať, vyhodnotiť svoje možnosti a správne nasmerovať svoje ďalšie ambície," zdôraznila.

Spoločnosť Arkon, ktorá je jednou z firiem zapojených do projektu, pripravuje v tejto súvislosti s Nadáciou Pontis vo Zvolene vytvorenie mimoškolského vzdelávacieho centra, ktoré umožní žiakom získať zručnosti, ktoré ich pripravia na lepšie zapojenie sa do praxe.

Projekt Školáci v práci INAK je podporený v rámci aktivít projektu People to People Slovakia, realizovaného neziskovou organizáciou EPIC v spolupráci s British Council Slovensko.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina