DAB Nitra vyzýva verejnosť k spolupráci pri príprave výstavy nežná.nr
Pripomíname si 30.  výročie  Nežnej revolúcie.

14.10.2019 | Nitriansky kraj | Autor: P.Ivan

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre vyzýva verejnosť na pomoc pri príprave výstavy s názvom nežná.nr. DAB ju pripravuje v spolupráci s Asociáciou Divadelná Nitra. Výstavou, ktorá bude mapovať predovšetkým aktivity nitrianskych divadelníkov v novembri 1989, si pripomenie 30. výročie Nežnej revolúcie.

Súčasťou expozície budú okrem faktov aj fotografie a rôzne materiály dokumentujúce novembrové udalosti. „V tejto súvislosti vyzývame verejnosť, aby pomohla pri tvorbe výstavy. Zbierame dobové fotografie z nitrianskych novembrových udalostí, materiály z protestov či plagáty z výkladov v obchodoch v centre mesta. Zaujímajú nás aj spomienky pamätníkov na to, ako prežili 17. november 1989 a nasledujúce dni,“ uviedla projektová manažérka DAB Slavka Civáňová.

Fotografie, dokumenty a svedectvá, ktoré sa DAB podarí získať, budú súčasťou výstavy nežná.nr. Tá bude v priestoroch DAB sprístupnená v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, 16. novembra, v rámci Noci divadiel. „Zdokumentuje aktivity našich divadelníkov v roku 1989, ktorí boli práve v tom čase na zájazde v Moskve. Po návrate sa stali dôležitou hybnou silou novembrových udalostí v Nitre a nitrianskom regióne,“ povedala Civáňová. Ako doplnila, fotografie a svoje spomienky môžu záujemcovia posielať do divadla do 7. novembra.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29