Michalský jarmok ponúkol ľudovú muziku, trhy aj bábkové divadlo
Pre návštevníkov pripravili aj rôzne  dobové hry.

30.09.2019 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Ukážky techník remeselníkov a výrobcov, bábkové divadlo, flašinet či ľudovú muziku ponúkol nedeľňajší Michalský jarmok v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine.

Podľa organizátorky podujatia Tatiany Kadlecovej si návštevníci môžu vybrať z bohatej trhovej ponuky džemov, sušeného ovocia, včelích produktov, tradičného pečiva či výrobkov zo salaša. K dispozícii je 76 predajných stánkov. Remeselníci a ľudoví výrobcovia ponúkajú drevené a prútené výrobky, hlinený riad, textilné produkty či medovníky. Cennou radou pomôžu aj bylinkári a korenári v sprievode ľudovej hudby Podhradská muzika.

„Na jarmokoch v minulosti nesmeli chýbať kočovní komedianti a bábkari, našich návštevníkov zabáva bábkové divadlo Tyjátr. K prechádzke po jarmoku neodmysliteľne patrí aj melódia flašinetu jeho principála Ivana Gontka,“ načrtla Kadlecová.

Pre návštevníkov pripravili aj rôzne kratochvíle – dobové hry ako chodenie na chodúľoch, skákanie vo vreci či kolky, zastaviť sa mohli aj v dobovom fotoateliéri. „Radovánky spríjemní posedenie pri jedle a pití v krčme z Oravskej Polhory,“ priblížila organizátorka.

Podujatie finančne podporil Žilinský samosprávny kraj.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava