Vláda podporí športovú Nitru
Mesto dostane tri milióny eur na opravu a modernizáciu športovej infraštruktúry.

14.03.2018 | Nitriansky kraj | Autor: TASR

Pridelenie financií pre projekt Nitra Európske mesto športu 2018 odsúhlasila vláda na svojom stredajšom rokovaní. Financie sú účelovo určené na modernizáciu zimného štadióna, vybudovanie športovej haly, rekonštrukciu športových povrchov a objektov tenisových kurtov a na dofinancovanie modernizácie futbalového štadióna v Nitre.

Na modernizáciu zimného štadióna a vedľajšej hokejovej haly je určených 400.000 eur. Podľa primátora Nitry Jozefa Dvonča na rekonštrukciu štadióna už pred časom uvoľnil predseda vlády zo svojej rezervy 700.000 eur.

"Za tieto peniaze sa vykonalo veľké množstvo práce, odstránilo sa veľa nedostatkov. Urobilo sa nové odsávanie, osvetlenie, časť sedačiek, nové mantinely, zateplené sú tri strany štadióna. Vďaka tomu dnes štadión šetrí 1500 kilowattov denne na prevádzke. Potrebujeme dokončiť štvrtú stenu a pracovať na vedľajšej ploche. Máme tam pripravené finančné prostriedky 180.000 eur aj z mestského rozpočtu," povedal Dvonč.

Na vybudovanie športovej haly na Hlbokej ulici odsúhlasila vláda 700.000 eur, ďalších 200.000 eur je určených na rekonštrukciu športových povrchov a objektov tenisových kurtov na Chrenovej. Pre Nitriansku investičnú, s. r. o., obchodnú spoločnosť v zakladateľskej pôsobnosti mesta Nitra je určených 1,5 milióna eur na dofinancovanie modernizácie futbalového štadióna FC Nitra a 200.000 eur na dofinancovanie modernizácie futbalového štadióna Čermánskeho futbalového klubu.

Zisk titulu Európske mesto športu nie je založený na dotačnej schéme, preto musí Nitrapovinnosti spojené so ziskom titulu hradiť z vlastného rozpočtu. "Ak chceme, aby ľudiašportovali a športovali v kultúrnejších priestoroch, musíme robiť opatrenia. Chceme im vytvoriť možností na športovanie dobudovaním športovej infraštruktúry, rekonštrukciou športových zariadení alebo zakúpením športových potrieb pre základné a materské školy," povedal Dvonč.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany