V centre Bratislavy bude v piatok a sobotu druhý Ázijský víkend 
Na príprave spolupracujú veľvyslanectvá ázijských krajín.

31.07.2019 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

Ukážky bojových umení, exotických tancov a hudby, kreslenie tušom či kulinárska šou sú v programe Ázijského víkendu. Jeho druhý ročník sa uskutoční v piatok a sobotu (2. a 3. 8.) na Hlavnom námestí v Bratislave. 

"Bude to v spolupráci s veľvyslanectvami Číny, Indie, Indonézie, Japonska, Južnej Kórey a Vietnamu. Ich veľvyslanci a diplomati sa zúčastnia oficiálneho ceremoniálu, ktorý v piatok o 15.30 h otvorí štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR František Ružička," informuje Miriam Šlosárová z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS), ktoré podujatie organizuje v rámci cyklu Medzinárodná Bratislava.

Po otvorení India predstaví cvičenie jogy, hru na tradičný hudobný nástroj – sitar a tanec Bharatnatyam. Južná Kórea ukážky bojového umenia Taekwondo i tradičné piesne a tance. Podobne sa predstaví Vietnam a Indonézia. Okrem hudby Čína predvedie módnu prehliadku tradičného odevu qipao. Večer uzavrie Japonsko hudobným vystúpením String Quarter.  

Sobotný program pokračuje od 17.00 h. K hudobným a tanečným vystúpeniam, bojovým ukážkam pribudne tradičné čínske kreslenie tušom a kuchárska šou z indonézskej reštaurácie. Podujatie ukončí tradičné indonézske hudobné vystúpenie Javanese Gamelan. 

Opäť nebudú chýbať stánky veľvyslanectiev, ktoré ponúknu knihy, informačné materiály, ochutnávky tradičných jedál, rôzne hry a súťaže. 
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava