Osobnosťami horských zemí z Liptova sú M. Baran a J. Drobčo
 Najpopulárnejšou značkou horských zemí sa stala Tatralandia .

06.06.2019 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Ocenenie Osobnosť horských zemí získali tento rok dvaja Slováci - starosta Bešeňovej Martin Baran a primár chirurgickej ambulancie v Liptovskej nemocnici s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši Ján Drobčo. Najpopulárnejšou značkou horských zemí sa stala Tatralandia. Ceny udeľovali slovenským a poľským osobnostiam uplynulý víkend v poľskom meste Żywiec. TASR o tom informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov.

„Liptov opäť obstál v hodnotení. Hodnotiaca komisia ocenila náš región, ktorý je pre mnohých Poliakov top regiónom na trávenie letnej či zimnej dovolenky,“ povedal honorárny konzul Poľskej republiky na Slovensku Tadeusz Frackowiak.

Bešeňová je jednou z najnavštevovanejších obcí na Liptove. „Našej obci sa darí neustále zvyšovať počet prenocovaní a výšku vybranej dane. Vybrané prostriedky sa snažíme spätne investovať do cestovného ruchu a zlepšovať infraštruktúru pre turistov aj našich občanov. Je to pre mňa veľmi motivujúce aj zaväzujúce, že komisia ocenila úspechy našej obce a získal som toto prestížne ocenenie v kategórii politik,“ uviedol starosta.

Cieľom súťaže je popularizovať ľudí, podnikateľov, organizácie, ktorých činnosť a úspechy v horských oblastiach môžu byť vzorom a inšpiráciou pre ostatných a významným spôsobom prispeli k rozvoju horských oblastí na oboch stranách Tatier. Súťaž o Osobnosť horských zemí sa koná pravidelne od roku 2005.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

15. – 16.novembra - Malokarpatská vínna cesta

Otvorené pivnice a vinárstva na malokarpatskej oblasti

16.novembra - Martin si pripomína November ´89

Spomienka na obete komunizmu v Martinea

17.novembra - Prehliadka goralského folklóru

3. ročník podujatia vo Svidníku.