Skalica chce mať bezpečné priechody
Mesto Skalica plánuje získať peniaze na osvetlenie priechodov pre chodcov.

02.03.2018 | Trnavský kraj | Autor:

Mesto schválilo vo štvrtok na mestskej rade zámer predloženia žiadosti o nenávratný finančný príspevok na osvetlenie šiestich kritických priechodov pre chodcov. Podľa štatistík dopravného inšpektorátu až polovica nehôd vzniká v dôsledku zníženej viditeľnosti alebo slabého označenia chodcov. Špeciálne osvetlenie by malo pomôcť tento stav zvrátiť.

Osvetlené priechody pre chodcov sú už povinnou súčasťou moderných križovatiek. Napomáhajú zníženiu nehodovosti a okrem bežného osvetlenia často obsahujú aj výstražné signály, ktoré včas upozornia vodičov, aby prispôsobili svoju jazdu v meste.

"Aj v Skalici máme niekoľko križovatiek, kde pravidelne dochádza k nebezpečným situáciám a stretom. Preto sme iniciovali podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na úpravu šiestich priechodov pre chodcov, ktoré sú najkritickejšie. Financie pôjdu z rozpočtu Ministerstva vnútra SR, ktoré na túto oblasť vytvorilo dotačný rámec," spresnil zástupca primátora Skalice Milan Roman.

Mesto bude žiadať o dotáciu vo výške takmer 25.000 eur. Príspevok nie je možné použiť na zemné práce, ktoré sú pri tomto type stavby potrebné. Mesto by sa tak spolupodieľalo na prestavbe priechodov sumou približne 10.000 eur.

"V prípade, že budeme úspešní, úpravou prejdú priechody na Železničnej ulici smerujúce do priemyselnej zóny a na železničnú stanicu, a takisto veľmi frekventovaný prechod na Mallého ulici v blízkosti základnej a strednej školy a nemocnice," doplnil Roman.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

11.júl - Festival za Euro

Kežmarský hrad, nádvorie

11.-12.júl - Folklórne slávnosti dolnej Oravy

Tradičný jarmok - Veličná

12.júl- Včelárska a sladká nedeľa

Múzeum kysuckej dediny Vychylovka