Platba parkovného v L.Mikuláši cez aplikáciu
Okrem platby bude mobilná aplikácia poskytovať aj ďalšie funkcie.

27.02.2018 | Žilinský kraj | Autor: Ján Lašák

Od marca začne mesto Liptovský Mikuláš prevádzkovať na svojich platených parkoviskách smart systém. Poplatok za parkovanie tak bude možné uhradiť prostredníctvom mobilnej aplikácie. Systém sa týka mestských platených parkovísk pri Čiernom orlovi, Katolíckom dome a na železničnej stanici. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Okrem platby bude mobilná aplikácia poskytovať aj ďalšie funkcie. „Vyhľadáte si cez ňu napríklad parkovisko okolo bodu záujmu a získate prehľad parkovísk v meste, všetko na mapových podkladoch,“ priblížila hovorkyňa s tým, že aplikácia poslúži aj ako navigácia na cieľové parkovisko, oznámi, že končí platnosť parkovacieho lístka, či ponúkne možnosť predĺženia parkovacej doby. Cena parkovného sa podľa hovorkyne nezmení a naďalej bude možné platiť aj klasickou formou.

Zmluvu s prevádzkovateľom uzavrelo mesto zatiaľ na jeden rok. „Skúšobná prevádzka sa uskutoční počas marca,“ informoval Gabriel Lengyel z mestského úradu.
Mobilná aplikácia funguje pre smartfóny s operačným systémom android, ako aj pre iPhone s operačným systémom IOS. Aplikácia má názov ParkDots a je možné si ju bezplatne stiahnuť z internetu.

autor: M.Siváková

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

6. augusta - Demänovská dračia stopa

Podujatie pri príležitosti objavenia Demänovskej jaskyne slobody

7. august - Večerná prehliadka kaštieľa Betliar

1. august - Ruňanská vatra

8. august - Stredovek na tanieri

rozhľadňa Čerešenka pri obci Čižatice